Panel uživatele

Recenze pletacích přízí

Jsou pletací příze opravdu kvalitní? Nabízejí nám výrobci takové příze, aby produkty z nich vyrobené vydržely několik let, nebo se po prvním vyprání rozpadnou?

 

 

Recenze pletací příze Paola 30% bambus, 70% akryl

Pletací příze, s kterou nemám moc dobré skušenosti, je Paola. Je to příze, která je sice velmi jemná, ale žmolkuje a vlákno nemá pevnost, tzn. při práci se mi několikrát stalo, že se příze přetrhla a musela jsem navazovat. Upletla jsem z ní svetr, ale nosím ho jen doma, protože není kvalitní a to jsem ho vyprala pouze jednou. Vzhledem k tomu, že mám s přízí špatnou zkušenost, neobjeví se Svetr z příze Paolaani v nabídce e-shopu.

Pletací příze Paola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenze pletací příze Elian Kabaret 100% akryl

Pletací příze je příjemná, jemná a má pevné vlákno, které je zároveň pružné a při práci se nerozděluje. Po jehlicích snadno klouže a plete se s ní snadno a rychle. Pleteniny z této příze jsou měkké a nekoušou. A jak už název Kabaret napovídá, je to příze hravá s nepřeberným množstvím barevných kombinací. Na svetříky, šály nebo čepičky pro děti je přímo ideální.

Pletací příze Elian Kabaret                 Šála z příze Elian Kabaret

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenze pletací příze Elian melody 70% akrylik 30% polyamid

Tahle pletací příze mě ohromně baví... opravdu bezvadně se s ní plete a obrovskou výhodou pro mě je, že je samovzorovací. Je ideální pro ty, které nebaví vymýšlet barevné vzory a kombinovat různé příze. Je hodně tenká, ale pevná a zároveň pružná. Vlákno se nerozděluje a je kompaktní. Po první skušenosti to zatím vypadá, že nebude žmolkovat. Úplet je vzdušný, ale zároveň zahřeje a obrovkou výhodou pro děti je, že Čepice z příze Elian melodynekouše

Pletací příze Elian melody

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenze pletací příze Elian Comfort Wool 50% akryl 50% vlna

Tato pletací příze je velmi příjemná, měkká a v tomto složení, kdy je zde 50% podílu přírodního vlákna, i poměrně luxusní. Akryl způsobuje, že "vlna" nekouše a je pružná. Příze je seskávaná ze tří nití, takže je to trojnitka a při pletení je potřeba dávat pozor, abychom nabrali všechna vlákna. Občas se může stát, že se v přizi můžou objevit "prameny", kdy je příze silnější a buď to lze takto nechat, nebo z příze vystřihnout, znovu navázat a pokračovat v pletení dál. Já se přiznám, že prameny v přízi nechávám a je to i příjemné oživení pleteniny... působí to originálně. Já osobně jsem z příze nadšená, protože do výtvorů z ní se zachumlám a je v tom opravdu krásně teplo. Velmi teplá bude třeba deka pletená z této příze.

 

Pletací příze Elian Comfort Wool                                                      čepice z příze Elian Comfort Wool 

  

Recenze pletací příze YarnArt Gina crazy 55% bavlna 45% polyakryl

Pletací příze je velmi měkká, vhodná pro děti, protože více než polovina vlákna je přírodní a hlavně nekouše. Bavlna sama o sobě se po čase vlastní vahou vytahuje, ale ve spojení s polyakrylem, který ji podrží, je to pohodový materiál. Dobře se s ní pracuje, je vhodná pro pletení i háčkování a především pro jarní a letní projekty - dětské svetříky, ponča. Barvy jsou někdy trochu bláznivé, ale právě děti, které jsou hravé, to mají rády. Moje dcerka má ráda konkrétně tuto barevnou variantu, protože to jsou její oblíbené barvy :)

Gina crazy                           Háčkovaný vzor z příze Gina crazy

pončo

... je-libo takové pončo :)

Háčkovaná boho vesta

 ...nebo vestu :)

letní kardigan

 ...nebo letní kardigan :)

Bezprsté rukavice s klopou

 

Bezprsté rukavice s klopou

... nebo bezprsté rukavice s klopou na prsty :)

Pokud si budete přát uplést nebo uháčkovat něco konkrétního NA OBJEDNÁVKU, třeba v jiné barvě nebo i něco jiného než je zatím zde v nabídce, kontaktujte mě prosím na můj e-mail petra.fullsackova@volny.cz. Můžete si také dodat vlastní materiál, pokud budete chtít něco konkrétního nebo speciálního.

...KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE MALÝ SLADKÝ DÁREČEK :)

Sociální sítě:

Sledujte, ať první víte, co je nového :)

Přihlášení