Panel uživatele

Pleteniny a jejich údržba

Údržba pletených výrobků:

S ohledem na vlastnosti a samočisticí schopnost vlny není nutné výrobky často prát, postačí je důkladně vyvětrat. Výrobky pereme pouze v ruce, ve vodě teplé 30°C, v pracím prostředku na vlnu, event.v běžném šampónu na vlasy. Na výrobky ze 100% vlny a bavlny nepoužíváme aviváž. Vlna nesnáší tepelné šoky, máchání provádíme rovněž v přiměřeně teplé vodě. Vlněné výroby lze odstřeďovat v pračce na max.500 otáček, šetrnější varianta je rozložení pleteniny na velký froté ručník a srolování s použitím lehkého tlaku. Pleteniny sušíme výhradně ve vodorovné poloze, rozložené, nikdy nevěšíme na šňůru za kolíčky! Nesušíme na přímém slunci, nežehlíme! Pleteniny uskladňujeme složené, nevěšíme je na ramínka, na opěradla židlí , ani „za krk" na věšák na kabáty . Pro dlouhodobé uskladnění volíme vakuové obaly nebo do skříně vložíme pro jistotu prostředek proti molům. Při dodržení zásad údržby jsou vlněné výrobky téměř nezničitelné.

Akryl

Syntetická alternativa vlny je levnější, zato méně náchylná ke zničení. I tak platí, že bychom ji měli prát s citem a řídit se údaji na cedulce. Pro oblečení z akrylu (nebo jeho směsi s jinými umělými vlákny) obecně platí podobná pravidla jako pro přírodní vlnu. Perte je v ruce nebo v pračce na šetrný program, teplota vody by neměla překročit 40 °C, a sušte ve vodorovné poloze.

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/moda/jak-se-starat-o-pleteniny.A150219_165608_modni-trendy_brv

pončo

... je-libo takové pončo :)

Háčkovaná boho vesta

 ...nebo vestu :)

letní kardigan

 ...nebo letní kardigan :)

Bezprsté rukavice s klopou

 

Bezprsté rukavice s klopou

... nebo bezprsté rukavice s klopou na prsty :)

Pokud si budete přát uplést nebo uháčkovat něco konkrétního NA OBJEDNÁVKU, třeba v jiné barvě nebo i něco jiného než je zatím zde v nabídce, kontaktujte mě prosím na můj e-mail petra.fullsackova@volny.cz. Můžete si také dodat vlastní materiál, pokud budete chtít něco konkrétního nebo speciálního.

...KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE MALÝ SLADKÝ DÁREČEK :)

Sociální sítě:

Sledujte, ať první víte, co je nového :)

Přihlášení